Pozadie

Najčastejšie otázky

 • Pre zamestnancov je táto služba úplne zdarma, ako benefit od zamestnávateľa.

  Zamestnávateľ platí jeden výhodný fixný poplatok, ktorý sa odvíja od počtu zamestnancov vo firme.

 • Toto je opodstatnená obava najmä pri nízko kvalifikovaných pozíciách. Prieskumy však ukazujú, že dostupnosť mzdy a instantná gratifikácia z pohľadu na každý deň rastúci účet prinášajú skôr motiváciu prísť do práce aj na druhý deň. Podľa prieskumu organizovaného spoločnosťami venujúcimi sa EWA (Earned wage access – prístup k odpracovanej mzde) je až 59 % zamestnancov s okamžitým prístupom k mzde viac motivovaných chodiť do práce.

 • Samozrejme – WageNow nijako neovplyvňuje ľudí, ktorí ho nechcú využívať. Tým môžete posielať výplaty rovnako ako doteraz.
  Tí, čo sa rozhodnú WageNow používať, dostanú okrem možnosti vybrať si mzdu kedykoľvek aj transparentnejší prehľad o odpracovaných hodinách a svojom plate. Službu vedia využívať prostredníctvom smartfónu, no plnohodnotne aj cez akýkoľvek web prehliadač. Teda použitie nie je limitované na smartfón.

 • Ak sa zapoja do early wage access systému, podpíšu s nami zmluvu, ktorej súčasťou je aj založenie účtu. Zamestnanci nemusia robiť nič, iba dostanú prístupové údaje do portálu WageNow.

 • Vôbec nie. Stačí poslať zoznam výplatných dátumov, a postaráme sa o to aby všetko prebiehalo hladko.

 • V poznámke platby bude uvedené, že to je výplata od vás.

 • Zamestnanci si cez WageNow nevedia vybrať celú mzdu, preto môžete potrebné zrážky sťahovať zo zvyšku výplaty, ktorý im budete posielať v riadnom termíne.

  Ak sa obávate, že si zamestnanci vyberú viac než na koľko majú nárok kvôli zrážkam zo mzdy, môžete ich vylúčiť z programu WageNow, alebo im obmedziť vyberané percento. Rovnako môžete napríklad obmedziť časť mzdy prístupnú pre zamestnancov v skúšobnej lehote.

  Z technickej stránky vieme veľmi jednoducho zamraziť prístup pre ľudí s existujúcimi exekúciami, a nie je to žiadna prekážka pre implementáciu WageNow.

 • Vďaka napojeniu na dochádzkový a mzdový systém je väčšina úkonov plne automatizovaná. Sú však určité administratívne kroky, ktoré budete musieť robiť - tie vám však zaberú len okolo 30 minút každý mesiac.

 • Výskumy ukazujú, že je to práve naopak. Väčšina zamestnancov využíva výber odpracovanej mzdy len raz či dvakrát mesačne, a aj to nie každý mesiac. Vďaka takémuto prístupu k peniazom sa vyhnú pokutám a poplatkom, a nestojí ich to ani cent.

  Pri nastavení produktu navyše vždy konzultujeme s firmou pomer medzi flexibilnou a fixnou časťou, takže vo výplatnom termíne zostane vašim ľuďom vždy dosť na pokrytie pravidelných platieb.

  Zároveň pripravujeme aj program na zvýšenie finančnej gramotnosti a AI finančného poradcu, s ktorými by sme chceli pomôcť zamestnancom dosiahnuť finančnú gramotnosť a naučiť ich robiť správne finančné rozhodnutia, aby sa mohli vymotať z nekonečného cyklu splátok.

 • Viaceré štúdie od veľkých spoločností ukazujú, že EWA (early wage access) zlepšuje dochádzku, znižuje fluktuáciu a pomáha získavať nové talenty, obzvlášť spomedzi mladšej generácie.

 • Zamestnanecký benefit WageNow je opakom kreditných kariet. Kreditné karty požičiavajú prostriedky na dlh, ktoré monetizujú vysokými úrokmi a je v ich záujme dostať klientov do dlhu a udržiavať ich tam čo najdlhšie.

  Čerpanie peňazí, ktoré si vie zamestnanec cez WageNow vybrať, je pre zamestnanca vždy celkom zadarmo a bezúročne. Sú to prostriedky, ktoré si zamestnanec môže dovoliť, keďže dostupnosť je vždy len do výšky už odpracovanej čistej mzdy.

 • Aj keď je výsledný efekt rovnaký, správa vyplatených odpracovaných miezd cez WageNow vás odbremení od množstva problémov, ktoré so zálohami sú. Zálohy vám napríklad už viac nebudú ovplyvňovať cashflow. Všetky výbery cez aplikáciu financujeme my, vy len vo výplatnom termíne pošlete časť mzdy vyplatenej v preddavku priamo na náš účet.

  Okrem toho je WageNow napojený priamo na dochádzkový systém, takže na výber je k dispozícií vždy len toľko, koľko už zamestnanec v daný mesiac odpracoval.

  A v neposlednom rade je to aj neosobnosť. Pre veľa ľudí je veľmi nepríjemné ísť za personalistom a vypýtať si zálohu vopred - a radšej než by sa strápnili pred personalistom, vezmú si krátkodobú pôžičku, čo ich vo finále dostane do ešte horšej situácie. WageNow preto celý proces automatizuje na pár klikov v aplikácií, a odstraňuje sociálne bariéry.

 • To je len na vás. Po každom odpracovanom dni uvidíte na svojom účte aktuálne prostriedky, ktoré máte k dispozícii na čerpanie - a ak ich potrebujete, už na druhý deň môžu byť na vašom účte.

 • Nie. S WageNow si môžete vybrať len peniaze, ktoré ste si v daný mesiac už zarobili. Nejde o preddavok, ale čiastočné vyplatenie mzdy.

 • Dni dovolenky máte zamestnávateľom plne hradené, a preto tu nie je žiadny rozdiel - peniaze si môžete vybrať hneď ako sa daný deň uzatvorí v dochádzke.

  V prípade PN vám zamestnávateľ hradí len prvých 10 dní práceneschopnosti, preto si budete môcť vybrať peniaze len za tento čas. Ďalej vám posiela peniaze zdravotná poisťovňa - tieto peniaze v aplikácií neuvidíte.

 • Rozhodnutie je na vašom zamestnávateľovi - ale môžete pomôcť napríklad tým, že nám pošlete relevantný kontakt, a my sa s vašou firmou spojíme. Tiež nie je na škodu, ak WageNow spomeniete svojmu šéfovi alebo kolegom z HR.

 • Spoločne s aplikáciou dostane každý kto sa zapojí do WageNow aj prístup na internetový portál. Tu si viete cez počítač kedykoľvek pozrieť zostatky, poslať si peniaze na účet a získať všetky informácie, ktoré nájdete aj v appke.

 • Na stránke prihlásenia stlačte tlačidlo “Zabudol som heslo”. Zadajte vašu emailovú schránku, a my vám obratom zresetujeme heslo a pošleme dočasné heslo. Nezabudnite si ho následne zmeniť v nastaveniach.

 • Stačí stlačiť tlačidlo “Požiadať o výber” v aplikácií alebo na stránke. Zadáte sumu ktorú chcete vybrať (nemôže presiahnuť aktuálny zostatok) a kliknete na “Potvrdiť”. A je to! Na druhý deň prídu peniaze na váš účet.

 • Rozhodne nie. S WageNow máte prístup len k peniazom, ktoré ste si v mesiaci reálne odpracovali. Nevytvárate si tak dlhy s vysokými úrokmi, ktoré treba donekonečna splácať, ale žijete v rámci svojich možností. Čerpania cez WageNow sú pre vás ako zamestnanca vždy celkom zadarmo a bezúročne.

  Ak vaša firma pre vás zavedie benefit WageNow, máte prístup k čerpaniu bez ohľadu na kreditnú históriu, na rozdiel od kreditky. Navyše je pre vás služba úplne bezplatná - žiadne poplatky, úroky a penále, ako v prípade bankových produktov. My nezarobíme na zvýšení vašej zadlženosti.

 • Ak ste sa už niekedy dostali do situácie, že ste museli žiadať o zálohu, určite viete, že to nie je veľmi príjemná vec. Vďaka WageNow je všetko otázkou len niekoľkých klikov v aplikácií a nemusíte nikomu na personálnom oddelení vysvetľovať, na čo zálohu potrebujete.