Pozadie

Najčastejšie otázky

 • Viaceré štúdie od veľkých spoločností ukazujú, že EWA (early wage access) zlepšuje dochádzku, znižuje fluktuáciu a pomáha získavať nové talenty, obzvlášť spomedzi mladšej generácie.

  Tento benefit nielenže zvyšuje spokojnosť zamestnancov, ale aj zlepšuje ich finančnú stabilitu, čo vedie k vyššej produktivite a lojálnosti. Implementáciou WageNow môžete vytvoriť atraktívnejšie pracovné prostredie, ktoré priťahuje a udržiava kvalitných zamestnancov, čím zabezpečíte dlhodobý úspech vašej spoločnosti.

 • Pre zamestnancov je táto služba úplne zdarma, ako benefit od zamestnávateľa.

  Zamestnávateľ platí jeden výhodný fixný poplatok, ktorý sa odvíja od počtu zamestnancov vo firme.

 • Aj keď je výsledný efekt rovnaký, správa vyplatených odpracovaných miezd cez WageNow vás odbremení od množstva administratívnych problémov, ktoré so zálohami sú.

  Zálohy vám napríklad už viac nebudú ovplyvňovať cashflow. Všetky výbery cez aplikáciu financujeme my, vy len vo výplatnom termíne pošlete časť mzdy vyplatenej v preddavku priamo na náš účet.

  Okrem toho je WageNow napojený priamo na dochádzkový systém, takže na výber je k dispozícii vždy len toľko, koľko už zamestnanec v daný mesiac odpracoval. Tento systém poskytuje objektívne kritériá založené na reálnych dátach z dochadzky a predvídateľný cashflow.

  A v neposlednom rade je tu aj sociálny aspekt. Pre veľa ľudí je veľmi nepríjemné ísť za personalistom a vypýtať si zálohu vopred – a radšej než by sa strápnili pred personalistom, vezmú si krátkodobú pôžičku, čo ich vo finále dostane do ešte horšej situácie. Naopak, niekto si radšej požičia od mamy alebo od úžerníka, než by priznal, že tento mesiac nevychádza s rozpočtom.
  WageNow preto celý proces automatizuje na pár klikov v aplikácii, a odstraňuje sociálne bariéry. Zadarmo a bez sociálnej stigmy pomôže s finančným problémom.

 • Toto je opodstatnená obava najmä pri nízko kvalifikovaných pozíciách. Prieskumy však ukazujú, že dostupnosť mzdy a instantná gratifikácia z pohľadu na každý deň rastúci účet prinášajú skôr motiváciu prísť do práce aj na druhý deň. Podľa prieskumu organizovaného spoločnosťami venujúcimi sa EWA (Earned wage access – prístup k odpracovanej mzde) je až 59 % zamestnancov s okamžitým prístupom k mzde viac motivovaných chodiť do práce.

 • Dostanú možnosť čerpať benefit WageNow podľa individuálnej potreby, či už každý týždeň, mesiac alebo len vo výnimočných prípadoch, keď to najviac potrebujú.

  Pre tých, čo o benefit nemajú záujem sa život nezmení, ale stále budú mať možnosť využiť ho, keď nastane potreba.

 • WageNow je webová aplikácia, ktorá je prístupná na každom zariadení s pripojením na internet. Či už desktop, laptop alebo smartphone. Ak nemajú vlastné zariadenie, môžu požiadať o požičanie od kamaráta alebo kolegu, keďže je to webová aplikácia a nie je viazaná na konkrétne zariadenie.
  Na zriadenie účtu je potrebný len IBAN, aby sme mohli posielať čerpané prostriedky.

 • Vôbec nie. Stačí poslať zoznam výplatných dátumov, a postaráme sa o to aby všetko prebiehalo hladko.

 • Zamestnanci si cez WageNow nevedia čerpať celú mzdu, ale čerpajú benefit do výšky čistej mzdy. Preto môžete potrebné zrážky sťahovať zo zvyšku výplaty, ktorý im budete posielať v riadnom termíne.

  Pri správnej integrácii so systémami zamestnávateľa nie sú exekúcie ani zrážky prekážkou pre ponúkanie benefitu WageNow. Zrážky a exekúcie efektívne znižujú čistú mzdu zamestnanca a keď má systém WageNow túto informáciu, vie ponúknuť čerpanie zamestnancom maximálne do výšky ich zvyšnej čistej mzdy.
  Ak systém zamestnávateľa neumožňuje integráciu prednostných zrážok alebo exekúcií, vieme nájsť individuálne riešenie pre zamestnávateľov a zamestnancov, aby náš systém stále fungoval čo najlepšie a najvýhodnejšie pre zamestnancov.

 • Pracujeme s klientmi a ich partnermi na zautomatizovaní procesov a minimalizovaní administratívy.
  Náš typický klient strávi na celkovej administratíve do 30 minút mesačne medzi HR, účtovným a mzdovým oddelením (podľa dochádzkových, mzdových a účtovných procesov, ktoré klient používa).

 • Výskumy ukazujú, že je to práve naopak. Väčšina zamestnancov využíva výber odpracovanej mzdy len raz či dvakrát mesačne, a aj to nie každý mesiac. Vďaka takémuto prístupu k peniazom sa vyhnú pokutám a poplatkom, a nestojí ich to ani cent.

  Zároveň pripravujeme aj program na zvýšenie finančnej gramotnosti, s ktorými by sme chceli pomôcť zamestnancom dosiahnuť finančnú gramotnosť a naučiť ich robiť správne finančné rozhodnutia, aby sa mohli vymotať z nekonečného cyklu splátok.

  Pri nastavení produktu navyše vždy konzultujeme s firmou pomer medzi flexibilnou a fixnou časťou, takže vo výplatnom termíne zostane vašim ľuďom vždy dosť na pokrytie pravidelných platieb.

 • Zamestnanecký benefit WageNow je opakom kreditných kariet. Kreditné karty požičiavajú prostriedky na dlh, ktoré monetizujú vysokými úrokmi a je v ich záujme dostať klientov do dlhu a udržiavať ich tam čo najdlhšie.

  Čerpanie peňazí, ktoré si vie zamestnanec cez WageNow vybrať, je pre zamestnanca vždy celkom zadarmo a bezúročne. Sú to prostriedky, ktoré si zamestnanec môže dovoliť, keďže dostupnosť je vždy len do výšky už odpracovanej čistej mzdy.

 • To je len na vás. Po každom odpracovanom dni uvidíte na svojom účte aktuálne prostriedky, ktoré máte k dispozícii na čerpanie - a ak ich potrebujete, môžu byť na vašom účte už na ďalší pracovný deň.

 • Nie. S WageNow môžete čerpať prostriedky maximálne do výšky už zarobenej čistej mzdy v danom mesiaci.

 • Rozhodnutie je na vašom zamestnávateľovi - ale môžete pomôcť napríklad tým, že nám pošlete relevantný kontakt, a my sa s vašou firmou spojíme. Tiež nie je na škodu, ak WageNow spomeniete svojmu šéfovi alebo kolegom z HR.

 • WageNow je webová aplikácia, ktorá je prístupná na každom zariadení s pripojením na internet. Či už desktop, laptop alebo smartphone.

 • Na stránke prihlásenia stlačte tlačidlo “Zabudol som heslo”. Zadajte vašu emailovú schránku, a my vám obratom zresetujeme heslo a pošleme dočasné heslo. Nezabudnite si ho následne zmeniť v nastaveniach.

 • Stačí stlačiť tlačidlo “Požiadať o výber” v aplikácií alebo na stránke. Zadáte sumu ktorú chcete vybrať (nemôže presiahnuť aktuálny zostatok) a kliknete na “Potvrdiť”. A je to! Na druhý deň prídu peniaze na váš účet.

 • Rozhodne nie. S WageNow máte prístup len k peniazom, ktoré ste si v mesiaci reálne odpracovali. Nevytvárate si tak dlhy s vysokými úrokmi, ktoré treba donekonečna splácať, ale žijete v rámci svojich možností. Čerpania cez WageNow sú pre vás ako zamestnanca vždy celkom zadarmo a bezúročne.

  Ak vaša firma pre vás zavedie benefit WageNow, máte prístup k čerpaniu bez ohľadu na kreditnú históriu, na rozdiel od kreditky. Navyše je pre vás služba úplne bezplatná - žiadne poplatky, úroky a penále, ako v prípade bankových produktov. My nezarobíme na zvýšení vašej zadlženosti.

 • Ak ste sa už niekedy dostali do situácie, že ste museli žiadať o zálohu, určite viete, že to nie je veľmi príjemná vec. Vďaka WageNow je všetko otázkou len niekoľkých klikov v aplikácií a nemusíte nikomu na personálnom oddelení vysvetľovať, na čo zálohu potrebujete.