Výplata kedykoľvek
to je WageNow

Pozadie Pozadie

Prečo zaviesť flexibilnú mzdu s WageNow?

1/3

Spokojnejší zamestnanci bez zvyšovania platov

V prieskume od Bright plan 54 % zamestnancov potvrdilo, že finančná flexibilita je najdôležitejší benefit a dodáva im mentálnu pohodu.

2/3

Zníženie fluktuácie

Až 20 % ľudí odchádza z práce v dôsledku finančného stresu. S WageNow si udržíte talenty a prilákate ľudí od konkurencie.

3/3

Jednoduchá správa

Vďaka nám je spravovanie flexibilných miezd jednoduché – nepridá žiadnu prácu navyše vášmu mzdovému ani účtovnému oddeleniu.

Pozadie

Predbehnite konkurenciu
vďaka flexibilným mzdám

89 %
zamestnancov zostáva pracovať dlhšie vo firmách s flexibilnou mzdou
79 %
zamestnancov by vymenilo prácu kvôli možnosti flexibilnej mzdy
59 %
ľudí má s flexibilnou výplatou väčšiu motiváciu chodiť do práce
Pozadie

Prečo zaviesť flexibilnú mzdu s WageNow?

1/3

Pripojíme sa na váš dochádzkový systém

Pomocou API prepojíme váš dochádzkový systém s WageNow, vďaka čomu sa k nám dostanú informácie o odpracovaných dňoch, dovolenkách a pod.
Prepojenie je jednoduché a potrebné dáta začnú prichádzať do pár hodín.

2/3

Založíme WageNow účty pre vašich zamestnancov

Každý podpíše pri založení účtu elektronickú zmluvu a následne si môže buď v prehliadači, alebo v praktickej aplikácii pozerať prehľad odpracovaných hodín a zarobených peňazí. Na pár klikov si môže vybrať odpracovanú mzdu, ktorá mu príde na účet najneskôr na druhý deň. WageNow nijako neobmedzuje bežné vyplácanie mzdy – kto sa nechce pripojiť, môže fungovať rovnako ako doteraz.
Tento proces trvá podľa veľkosti firmy od pár dní do niekoľkých týždňov.

3/3

Jednoduchá správa

Napojíme API z WageNow do vášho mzdového softvéru, takže sa všetky výbery spárujú s konkrétnymi zamestnancami a ukážu sa vašim účtovníkom.
Po spojazdnení tohto prepojenia (môže trvať pár hodín) je všetko pripravené a WageNow funguje ako má.

WageNow

Vaše najčastejšie otázky

  • Výskumy ukazujú, že je to práve naopak. Väčšina zamestnancov využíva výber odpracovanej mzdy len raz či dvakrát mesačne, a aj to nie každý mesiac. Vďaka takémuto prístupu k peniazom sa vyhnú pokutám a poplatkom, a nestojí ich to ani cent.

    Pri nastavení produktu navyše vždy konzultujeme s firmou pomer medzi flexibilnou a fixnou časťou, takže vo výplatnom termíne zostane vašim ľuďom vždy dosť na pokrytie pravidelných platieb.

    Zároveň pripravujeme aj program na zvýšenie finančnej gramotnosti a AI finančného poradcu, s ktorými by sme chceli pomôcť zamestnancom dosiahnuť finančnú gramotnosť a naučiť ich robiť správne finančné rozhodnutia, aby sa mohli vymotať z nekonečného cyklu splátok.

  • Vďaka napojeniu na dochádzkový a mzdový systém je väčšina úkonov plne automatizovaná. Sú však určité administratívne kroky, ktoré budete musieť robiť - tie vám však zaberú len okolo 30 minút každý mesiac.

  • Toto je opodstatnená obava najmä pri nízko kvalifikovaných pozíciách. Prieskumy však ukazujú, že dostupnosť mzdy a instantná gratifikácia z pohľadu na každý deň rastúci účet prinášajú skôr motiváciu prísť do práce aj na druhý deň. Podľa prieskumu organizovaného spoločnosťami venujúcimi sa EWA (arned wage access – prístup k odpracovanej mzde) je až 59 % zamestnancov s okamžitým prístupom k mzde viac motivovaných chodiť do práce.

Vo fastfood biznise sa stretávame najčastejšie s mladými, ktorí sú zvyknutí mať všetko hneď. Častokrát sú to brigádnici, ktorí si prišli jednoducho zarobiť - a keď vidia ako im mzda každý deň nabieha v aplikácií, je to pre nich veľmi motivujúce.

Majiteľ, pobočka MCD

Získať šikovných ľudí je dnes veľmi ťažké. Sme vo veľmi kompetitívnom odvetví a nemôžeme si dovoliť ľudí preplácať. O flexibilnej mzde som počul pozitívne ohlasy od kolegov zo zahraničia, preto sme na spoluprácu s WageNow nabehli veľmi rýchlo. A už sa to odrazilo aj na množstve životopisov, ktoré k nám prichádzajú.

CEO

V našej firme dochádzalo každý mesiac k situáciam, keď zamestnanci potrebovali preddavky na neočakávané výdaje. S WageNow je to momentálne oveľa jednoduchšie, či už z nášho administratívneho hľadiska a šetrenia času, ako aj pre zamestnancov, ktorí to vnímajú, ako veľký benefit. V aplikácií vidia, ako im v priebehu mesiaca pribúdajú ich zarobené peniaze a vedia si ich kedykoľvek previesť na svoj osobný účet.

Generálna manažérka, EDO-KIN

Pre naše mzdárky boli vždy preddavky prácou navyše. Vďaka WageNow sa nemusia starať o nič v priebehu mesiaca, stačí keď všetko spracujú spolu s ostatnými mzdami. Nevedia si to vynachváliť!

Head of people
Pozadie

Zaujali sme vás?

Napíšte nám a dohodnite si ukážku aplikácie