Pozadie Pozadie
1. augusta 2023

Zmena pohľadu na vyplácanie mzdy s WageNow

Zmena pohľadu na vyplácanie mzdy s WageNow
V dnešnom svete, kde technologický pokrok a inovácie formujú spôsob, akým žijeme a pracujeme, sú niektoré spoločnosti plne odhodlané prekročiť hranice a priniesť revolučné zmeny. Jednou z takýchto spoločností sme aj my. Revolučné zmeny síce neprinášame do celého sveta, ale určite ich prinášame na Slovensko a európsky trh.

Žijeme v dobe, kedy tempo života neustále rastie a požiadavky na prispôsobivosť sú neustále vyššie, spoločnosti sa snažia hľadať nové a efektívne spôsoby, ako zlepšiť život svojich zamestnancov. A preto sme vám predstavujeme WageNow. Na Slovensku fungujeme, ako fintechový startup už šesť mesiacov a náš systém využíva už niekoľko sto zamestnancov. 

Tenisový sen sa zmenil na finančnú budúcnosť 

Náš zakladateľ Peter Čapkovič prišiel na Slovensko s myšlienkou posunúť vyplácanie miezd na lepšiu úroveň. Hoc by mnohí na začiatku jeho tenisovej kariéry nepovedali, že sa z neho stane úspešný obchodník a správca investičných aktív, ktorý pôsobil v JPMorgan v Londýne, kde sa zrodil aj nápad založiť WageNow. 

Čo ho k tomu viedlo? V Amerike sa mzdy vyplácajú raz za dva týždne. U nás na Slovensku sa momentálne mzdy vyplácajú raz za mesiac s pomerne veľkým oneskorením. Je to dosť zastaralý spôsob a nezodpovedá to dnešnému spôsobu obchodovania, kde sa peniaze zarábajú denne a každý deň má svoju hodnotu z hľadiska ziskovosti. Pritom nám moderné technológie umožňujú vyplácať mzdy digitálne, už nie šekom či v hotovosti a vykonávať dochádzku online, čo celý proces zrýchľuje a zefektívňuje. Tak prečo neísť do inovatívnejšieho spôsobu vyplácania miezd?

Inovatívna cesta k lepšiemu financovaniu 

Prostredníctvom aplikácie WageNow dávame zamestnancom možnosť čerpať financie z ich mesačnej odmeny počas mesiaca, ak to budú potrebovať. Celkový záväzok sa potom vyrovnáva na konci mesiaca. 

Ak sa na to pozrieme z pohľadu zamestnávateľa – výplatu týchto čiastok zabezpečujeme my a za túto službu si účtujeme nízky fixný poplatok – konkrétne tri eurá za každého zamestnanca mesačne. To znamená, že ak máte 100 zamestnancov, platíte nám 300 eur mesačne. Pre zamestnancov je naša služba vždy bezplatná a bezúročná.

V prípade, že zamestnávatelia už počas mesiaca poskytujú svojim zamestnancom zálohy, prevezmeme túto zodpovednosť a zálohy financujeme zo svojich zdrojov. Navyše, vieme plne integrovať náš systém so zamestnávateľovým systémom pre dochádzku a výplatu miezd, čo znamená pre zamestnávateľa jednoduchý model „nastavím a zabudnem“.

Za WageNow stojí tím, ktorí tvoria technici, ale aj samotný zakladateľ Peter Čapkovič, ktorý zastrešuje sales a operatívu. 

Sme tu, keď to potrebujete 

Naša cieľová skupina sú „modré goliere“, teda manuálne pracujúci, ktorí často nezarábajú až tak veľa. Títo jednotlivci sa niekedy stretávajú s finančnými ťažkosťami a zároveň sa môžu ocitnúť v nečakaných situáciách.

Naša spoločnosť im prináša pomocnú ruku tým, že im umožňuje čerpať zálohy zo svojej očakávanej výplaty. Táto možnosť je však rozdelená na dve časti: fixná a flexibilná. Fixná časť je nastavená tak, aby pokryla základné a nemenné výdavky, ako sú napríklad splátky hypotéky, nájomné, telefón a podobne.

 

V prípade, že je situácia horšia, môže sa stať, že niektorí z týchto pracovníkov sa snažia nájsť dodatočné príležitosti na získanie peňazí „na ruku“ alebo sa uchýlia ku horším riešeniam. Tieto faktory ovplyvňujú nielen ich dochádzku do práce, ale aj celkovú produktivitu. Podľa skúseností z iných krajín sa zamestnávateľom oplatí flexibilný spôsob výplat prijať. Zamestnancom sa zlepší dochádzka do práce, zlepší a zvýši sa aj ich produktivita. Možno sa teraz zamýšľate nad dôvodmi, prečo si vybrať na spoluprácu práve nás. Dôvody sú jednoduché: sme cenovo dostupní, zvyšujeme zamestnaneckú lojalitu a taktiež znižujeme fluktuáciu zamestnancov. 

 

Ak sa už, teda dívame na iné štáty, zistíme, že tento druh služby využíva približne 3 až 5 percent z celkového počtu zamestnancov. Na Slovensku pracuje približne dva milióny zamestnancov. Navyše, toto inovatívne riešenie sa rýchlo rozširuje na celom svete. Naším cieľom je dosiahnuť celosvetový dosah, ale zatiaľ sa sústredíme na európsky trh. 

 

V prípade, že naša služba upútala vašu pozornosť a túžite po flexibilnej výplate bez komplikácií aj vo vašej firme, neváhajte nás kontaktovať. Celý článok si môžete prečítať vo Forbes

Zaujali sme vás?

Napíšte nám a dohodnite si ukážku aplikácie

Podobné články

Pozadie
Čítať viac
Pozadie
Čítať viac
Pozadie
Čítať viac
Pozadie
9. novembra 2023
Vytvor si rozpočet
Čítať viac