Pozadie Pozadie
22. augusta 2023

Prečo inovovať mesačnú výplatu s WageNow?

Prečo inovovať mesačnú výplatu s WageNow?
Každého desiateho Slováka trápia vážne finančné problémy. Finančné “zdravie” môžeme prirovnať k fyzickému zdraviu. Ak niekto trpí nadváhou, najjednoduchšie riešenie je povedať, že by mal začať menej jesť. Ale pre takmer žiadneho človeka toto nie je nová informácia. Vedieť nestačí. Kľúčom k trvalému zdraviu je zmena správania, nové návyky, a hlavne prostredie, ktoré túto zmenu podporuje.

Výplata ako veľký čokoládový koláč

Typická výplata pre človeka, ktorý si plánuje rozpočet, je ako keby pred vás niekto postavil obrovský čokoládový koláč, a potom vám povedal, že si ho máte šetriť, pretože musí vydržať celý mesiac.
Asi viete ako to dopadne. Rovnako ako koláč, aj výplata sa už po pár dňoch vyparí a vydržať do ďalšieho mesiaca je náročné. Napriek tomu sa systém veľkého koláča raz za mesiac považuje za najlepšie riešenie, ktorého sa drží väčšina firiem.
Môžeme povedať, že si za to môžu ľudia sami – veď keby neminuli všetko, nemajú problémy. To im však nepomôže.

Finančná gramotnosť je potrebná, ale nie je všeliekom

Mohla by im pomôcť lepšia finančná gramotnosť? Určite, aj preto je finančné vzdelávanie nevyhnutným krokom, s ktorým pomáhame aj my vďaka našim vzdelávacím článkom. Avšak samotné vedomosti väčšinou nestačia.

Väčšina ľudí vie, že by nemali zjesť naraz veľký čokoládový koláč a radšej si kúsok odložiť na neskôr. Rovnako ako vyvážená strava, aj finančné zdravie sa dá pokaziť jednou slabou chvíľou. WageNow vytvára nový pohľad na riadenie financií a prináša praktické riešenie pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako zlepšiť svoju finančnú stabilitu.

WageNow pomáha robiť správne rozhodnutia

Čo môže pomôcť je, ak namiesto jedného veľkého koláča na začiatku mesiaca nájde človek v chladničke každý deň len malú porciu. Toľko, koľko potrebuje – ale nie viac. Lákadlo v chladničke sa stratí a odolať pokušeniu je oveľa jednoduchšie.
Presne toto je systém flexibilnej výplaty WageNow. Delí výplatu na dve časti – fixnú, ktorú dostanete raz mesačne, a flexibilnú, ktorú si môžete vybrať vtedy, keď ju práve potrebujete.
Fixná časť by mala pokryť Vaše fixné náklady, ako je nájom alebo hypotéka, a flexibilná časť je na priebežné výdavky, napríklad na ten kus koláča, ktorý si dnes určite zaslúžite za zlepšenie Vášho finančného zdravia pomocou WageNow.

Flexibilné mzdy sú len začiatok

Flexibilné mzdy sú však pre nás len prvým krokom. Veríme, že rovnako ako sa lepšie chudne s trénerom, aj zvládanie osobných financií je ľahšie s podporou skúsených odborníkov. Preto plánujeme do budúcnosti vytvárať vzdelávacie programy na zvyšovanie finančnej gramotnosti a tiež ďalšie nástroje, vďaka ktorým budú môcť ľudia žiť lepší a bohatší život, zabezpečovať svoju budúcnosť a stať sa finančne nezávislými.

Firemný benefit, ktorý skutočne pomáha

Pre zamestnávateľov je WageNow skvelý firemný benefit, ktorý preukázateľne zvyšuje efektivitu a znižuje fluktuáciu zamestnancov. Dokonca až 79% zamestnancov by prešlo k zamestnávateľovi, ktorý ponúka flexibilné vyplácanie mzdy. Možnosť priebežného prístupu k výplate nielenže zvýši spokojnosť zamestnancov, ale tiež pozitívne ovplyvní ich produktivitu a zdravie, čo nakoniec prispeje k zníženiu nákladov pre zamestnávateľov.

Podľa prieskumu od VISA, 68% opýtaných zamestnancov pociťuje, že finančné problémy majú negatívny vplyv na ich zdravie. WageNow sa snaží tento problém eliminovať a vďaka našej službe dokážeme pomôcť ľuďom vyhnúť sa pokutám za neskoré splátky, pokryť nečakané výdavky, ale aj plánovať si financie v menších, ľahšie zvládnuteľných intervaloch – napríklad každý týždeň. WageNow je pre zamestnancov vždy zadarmo a bez úrokov. Zamestnanci tak majú pokoj mysle a istotu záchrannej siete. 

Nižší finančný stres dáva napokon ľuďom priestor o svojich financiách uvažovať racionálne a robiť správne rozhodnutia. Napríklad môžete si vybudovať disciplínu a začať tvoriť finančnú rezervu, či šetriť na dôchodok. Malé správne rozhodnutia každý deň sa nakoniec prejavia v zlepšení vašej finančnej pohody.

Dúfame, že sa na túto cestu za finančnou gramotnosťou vydáte s nami.

Zaujali sme vás?

Napíšte nám a dohodnite si ukážku aplikácie

Podobné články

Pozadie
Čítať viac
Pozadie
Čítať viac
Pozadie
Čítať viac
Pozadie
9. novembra 2023
Vytvor si rozpočet
Čítať viac