Pozadie Pozadie
30. januára 2024

Čo znamená Earned Wage Access (EWA) a ako funguje?

Čo znamená Earned Wage Access (EWA) a ako funguje?

V dnešnej dobe je bežné, že vznikajú nové riešenia v rôznych oblastiach. V tomto článku vám priblížime inovatívne riešenie, ktoré si získalo veľký úspech v mnohých krajinách. Benefit okamžitého výberu odpracovanej mzdy – EWA dáva zamestnancom úplnú flexibilitu s ich odpracovanou mzdou, a tak vylepšuje konzervatívny spôsob vyplácania mzdy. Zároveň zamestnávateľom zachováva cashflow modelovanie a ponúka účinný nástroj na zvýšenie spokojnosti a udržanie zamestnancov.   

EWA, čiže „Earned Wage Access“, čo v preklade do slovenčiny znamená prístup k zarobenej mzde, je benefit často označovaný aj ako „mzda na požiadanie“. Ide o finančnú službu, ktorá umožňuje zamestnancom získať prístup k časti svojho odpracovaného platu ešte pred plánovaným termínom výplaty. Vďaka tejto službe môžu zamestnanci čerpať časť svojej mzdy za odpracované hodiny skôr.

Tento odklon od bežného mesačného výplatného cyklu poskytuje pracovníkom flexibilitu pri plnení ich finančných záväzkov, povinností a aj naliehavých situácií, zvlášť ak nastanú pred plánovaným termínom výplaty.

Ako, teda EWA funguje v praxi?

Platformy EWA sa zvyčajne integrujú s existujúcimi dochádzkovými a mzdovými systémami zamestnávateľov a aplikáciami na sledovanie pracovného času. Zároveň je však aj možné jednoduché nasadenie bez nutnosti integrácie. Následne môže zamestnanec cez aplikáciu WageNow kedykoľvek požiadať o predčasný výber dostupnej už odpracovanej mzdy. Ide o tzv. jeden klik, vďaka ktorému má zabezpečený rýchly prístup k prostriedkom bez zdĺhavého čakania. Pričom zamestnancova finančná čiastka závisí od počtu odpracovaných hodín a nastavení na strane zamestnávateľa. 

Vyberte si službu, ktorá je zadarmo

Stáva sa, že služba EWA môže byť spojená aj s nejakými poplatkami, ktoré súvisia s jej poskytovaním. Preto je dôležité pochopiť podmienky, poplatky a bezpečnostné opatrenia spojené so službou, ktorú sa chystáte používať, aby ste predišli zbytočným komplikáciám. Avšak v modeli WageNow ponúkame túto službu pre zamestnancov bez akýchkoľvek poplatkov a úrokov, teda úplne zadarmo. 

Záver:
Vzhľadom na dynamiku vývoja pracovného trhu je prijímanie inovatívnych riešení ako benefit mzdy za požiadanie od WageNow zásadným krokom k budovaniu odolnejšej, silnejšej a na zamestnancov orientovanejšej budúcnosti. EWA je jednoznačným krokom vpred. Urobte ho aj vy a získajte zamestnanecký benefit do vašej firmy. Ak ste zamestnávateľ, stačí, keď nás kontaktujete cez kontaktný formulár alebo telefónne číslo na našej webovej stránke. V prípade, že ste zamestnanec, môžete urobiť rovnako a my sa potom ozveme vedeniu vašej firmy. 

O službe EWA si môžete prečítať v najbližších týždňoch v ďalších článkoch, ktoré pripravujeme.

Zaujali sme vás?

Napíšte nám a dohodnite si ukážku aplikácie

Podobné články

Pozadie
Čítať viac
Pozadie
Čítať viac
Pozadie
Čítať viac
Pozadie
9. novembra 2023
Vytvor si rozpočet
Čítať viac